Archiwum artykułów

Tytuł Naukowej Szkoły Ignacego

13 czerwca w siedzibie PGNiG w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt „Być jak Ignacy” organizowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

„Być jak Ignacy” to akcja skierowana do dzieci i młodzieży – twórców przyszłości Polski i polskiej myśli technicznej. W ramach szeregu działań polegających m.in. na powołaniu w szkole koła naukowego, szerzeniu wiedzy o polskich wynalazcach i prowadzenia działalności eksperymentalno–naukowej, znalazł się również konkurs o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie znalazła się w gronie 16 najlepszych szkół w Polsce wygrywając rywalizację w województwie zachodniopomorskim.

Reprezentacja szkoły w składzie: Hania Kozłowska, Miłosz Mioduszewski, Bruno Bukowski – uczniowie, Barbara Kalinowska – koordynator projektu, Andrzej Protasewicz – dyrektor szkoły odebrała w Warszawie tytuł Naukowej Szkoły Ignacego oraz czek na 2000 zł. Kolejną nagrodą jest wizyta autobusu naukowo – eksperymentalnego w naszej szkole już we wrześniu.