Archiwum artykułów

Turnieju Wiedzy o Darłowie dla klas 2

12 czerwca 2017 r. o godzinie 10. 00  uczniowie klas drugich z naszej szkoły przystąpili do XIII Turnieju Wiedzy o Darłowie. W rywalizacji o główną nagrodę uczestniczyli wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami. Pięcioosobowe drużyny wykonywały rozmaite zadania, w których wykazywały się wiedzą o naszym mieście w sali gimnastycznej, a ich poczynania obserwowało i punktowało szacowne Jury. W skład Jury weszli zaproszeni goście: Zbigniew Mielczarski, reprezentujący Urząd Miasta Darłowo, Izabela Bednarczyk – przewodnicząca Rady Rodziców przy SP3, Małgorzata Wawulska – w-ce dyrektor SP3. Pozostali drugoklasiści i ich wychowawczynie rozwiązywali krzyżówkę, a następnie malowali lub rysowali wspólną pracę plastyczną na temat „Darłowo moje miasto”. Powstały piękne postery pokazujące nasze nadmorskie miasteczko w całej krasie, oczami jego najmłodszego pokolenia. Rywalizacja drużyn była niezwykle zacięta, a zdobywana ilość punktów bardzo zbliżona. Dlatego dopiero dogrywka w finale zadecydowała o poszczególnych miejscach w turnieju. I miejsce zajęła klasa 2f, II miejsce klasa 2c, a równie zaszczytne III miejsce klasa – 2d. Pozostałe klasy zdobyły wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, za co serdecznie dziękujemy ich sponsorom: Urzędowi Miasta Darłowo, Radzie Rodziców przy SP3, Organizacji Turystycznej DARLOT i Parkowi Wodnemu „Jan”. Gratulujemy zwycięskim klasom.