Archiwum artykułów

Wycieczka  do Koła Łowieckiego  Odyniec

8 czerwca przy pięknej i słonecznej pogodzie uczniowie klasy 5d na zaproszenie Koła Łowieckiego  Odyniec wzięli udział w wycieczce do wiaty myśliwskiej „Jaskółówka”. Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysłuchali opowieści o zwyczajach zwierząt, o sposobach dokarmiania ich w okresie zimowym, magazynowaniu karmy. Dowiedzieli się jak zachować się w lesie. Rozpoznawali odgłosy zwierząt. Oglądali trofea myśliwskie. W ciekawy i przystępny  sposób przybliżono im charakter pracy myśliwych, ich rolę i zadania kół myśliwskich. Wiele informacji dowiedzieli się nt szkodnika drzew- kornika drukarza. Spacer leśnym traktem był okazją do kontaktu z naturą, ze środowiskiem leśnym  oraz okazją do zadawania pytań nt życia w lesie. Ciekawa lekcja przyrody zakończyła się miłym poczęstunkiem- kiełbaskami,  herbatką, ciasteczkami i podarunkiem  - książką” .Wędrówką po warstwach lasu”.

B. Ż.