Archiwum artykułów

Wielcy Mali Odkrywcy

„Wielcy Mali Odkrywcy” - to hasło cyklicznego konkursu organizowanego w naszej szkole dla uczniów klas 6. Trzyosobowe zespoły wykazują się wiedzą przyrodniczą z zakresu fizyki i chemii. Eksperymentują, obserwują, analizują i wnioskują. Współpracują w grupie zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

W tym roku konkurs odbył się 30 stycznia 2017r. Uczestnicy sporządzali i rozdzielali mieszaniny, określali właściwości substancji, wykazywali istnienie sił działających w przyrodzie, charakteryzowali zjawiska spotykane w życiu codziennym, opisywali dokonania naszych polskich odkrywców i wynalazców - Marii Curie-Skłodowskiej, Ignacego Łukasiewicza, Zygmunta Wróblewskiego i Karola Olszewskiego. Zmagania trójek przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze, a uczniowie prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności. I miejsce zajęła klasa 6c w składzie Dominika Byrwa, Aleksander Klimowicz i Mateusz Król. Zaraz za nimi zajęły miejsce uczennice z klasy 6b - Milena Kiełek i Patrycja Tarnionek. Na III miejscu uplasowali się uczniowie klasy 6e - Michalina Jóźwiak, Marek Kosowski i Patryk Krzemiński. Klasę 6a reprezentowały - Wioletta Brzozowska, Oliwia Niedzielska i Dominika Tomczyk, a klasę 6d - Dominik Puzyniak, Nadia Leppert, Karolina Galińska. Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy a Radzie Rodziców dziękujemy za finansowe wsparcie.

organizatorzy konkursu

B. Kalinowska, M. Kosowska