Archiwum artykułów

Mistrzostwa szkoły dziewcząt klas V w piłce ręcznej

I już rozpoczęliśmy zmagania sportowe dziewcząt klas V-tych w piłce ręcznej w ramach trwającej przez cały rok szkolny imprezy sportowej - Mistrzostwa Szkoły „Sport uczy, bawi i wychowuje”. Dziewczęta grają systemem każdy z każdym, aby umożliwić im pełne wykazanie umiejętności technicznych i taktycznych. Tradycyjnie - spotkaniom towarzyszy ceremoniał sportowy. Walka między zespołami jest zacięta, ale odbywa się zgodnie z zasadami „fair- play”. Zawody sportowe są nie tylko okazją na sprawdzenie swoich umiejętności. Uczą tolerancji i integracji z uczestniczkami z innych zespołów, służą nawiązaniu nowych znajomości, wzmacniają wiarę we własne siły, a wreszcie dają pozytywne doznania. Kolejne spotkania już niedługo.

Beata Żmuda