Archiwum artykułów

Kilwaterem Eryka Pomorskiego - podsumowanie konkursów

We wtorek 5 grudnia w internacie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie odbyło się podsumowanie konkursów na logo i tekst do szanty organizowanych przez młodzież ZSM w ramach realizacji projektu pt. „Kilwaterem Eryka Pomorskiego”. Szkoła realizuje to zadanie wspólnie ze Stowarzyszeniem Kultura Sztuka Region.

W konkursie na tekst do szanty wzięły udział również uczennice klasy IVF naszej szkoły: Paulina Adamska, Wiktoria Kowalska, Magdalena Tepurska. Ich pierwszy debiut literacki został dostrzeżony i nagrodzony. Organizatorzy podkreślają, że „Pozytywnie zaskoczył nas wysoki poziom prac i ich profesjonalizm. Wszystkie zgłoszenia w swojej treści odnosiły się do Eryka Pomorskiego i miasta Darłowa, teksty były bardzo melodyjne i idealnie wyrażały swój historyczny charakter”.

Podczas gali podsumowującej uczennice otrzymały oficjalne wyróżnienia oraz morskie statuetki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Angelika Kuriata