Archiwum artykułów

„Matematyka od kuchni”

Dnia 23 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie uczniowie klasy 6E pod czujnym okiem doradcy zdrowego żywienia i trenera personalnego – pana Piotra Krauze oraz pod opieką pani Magdaleny Kasprzykowskiej – nauczyciela matematyki  uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Matematyka od kuchni”, które odbyły się w ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku.

Celem tego działania było pokazanie praktycznego zastosowania wiedzy i umiejętności matematycznych w życiu codziennym, kształcenie umiejętności współdziałania w grupie, dzielenia się rolami i zadaniami.

Uczestnicy warsztatów pracowali w czterech grupach. Dwie grupy przygotowywały zdrowe i kolorowe kanapki, a pozostałe sałatkę owocową.

Podczas przygotowywania tych smakołyków pan Piotr przekazał dzieciom cenne wskazówki na temat zdrowego i prawidłowego odżywiania się oraz zdrowego stylu życia. Uczniowie oprócz zdobywania nowych doświadczeń i świetnej zabawy wykorzystywali takie umiejętności matematyczne jak: jednostki masy – zamiana, ważenie, jednostki pojemności, proporcje, obliczali kaloryczność posiłków.

Wszystkie potrawy zostały przygotowane z należytą dokładnością i starannością a do tego były zdrowe, kolorowe i smakowały wyśmienicie.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.