Archiwum artykułów

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się w ostatni piątek września już od 7 lat. W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła również uczestniczyła w tym wydarzeniu pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mają okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Dorośli natomiast mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób - podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia na przerwach. Egzaminatorami byli właśnie uczniowie klas IV - tworzyli oni Komisje Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy  przepytywali kolegów i koleżanki oraz osoby dorosłe.

Wiele emocji wywołał Patrol Egzaminacyjny, który sprawdzał znajomość tabliczki przepytując przypadkowych przechodniów w centrum miasta, pracowników Urzędu Miasta.

Wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzieli otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W przyszłym roku również weźmiemy udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Organizatorzy lokalni ŚDTM 2017

Halina Bajor