Archiwum artykułów

Świadomie wybieram zdrowie - Wiem co jem

Wieńcząc Dni Walki z Otyłością 31 października podsumowaliśmy całą akcją wystawą tematyczną, zawierającą wiele cennych wskazówek dotyczących prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Została też przygotowana kolorowa degustacja witaminowa. Na naszym stole znalazły się zdrowe przekąski, które są ważne w naszej codziennej diecie: jabłka, gruszki, winogrona, mandarynki, pomarańcze oraz rodzynki. Słodką przekąskę stanowiły własnoręcznie i zdrowe upieczone ciasteczka: pełnoziarniste, z dynią, owsiane. Dodatkowo każdy zainteresowany mógł otrzymać informacje nt. swojego BMI. Zależało nam, aby uczniowie pogłębiali wiedze odnośnie zdrowego stylu życia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc w przygotowaniu ciasteczek, a uczniom za włączenie się w akcję i dostarczenie owoców. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów zarówno szkoły podstawowej jak i młodzieży starszej z gimnazjum.

B. Żmuda, R. Wiernicki