Archiwum artykułów

Aktywnie żyjemy,  zdrowo jemy!

Dnia 22 listopada uczniowie klasy 3D i 3E naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zdrowego żywienia, które poprowadziła pani Agnieszka Wyczesany – dietetyk i doradca żywieniowy. W czasie zajęć pani dietetyk zaprezentowała dzieciom kolorową piramidę żywienia, której podstawę stanowiły zajęcia sportowe. Dzieci dowiedziały się, jakie produkty są dla nich niezbędne, a których należy unikać. W trakcie prezentacji ważnym elementem było uświadomienie, że młody wiek uczniów jest idealnym czasem na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, które będą procentować przez całe późniejsze ich życie. Największą atrakcja zajęć było przygotowanie przez uczniów i degustacja jogurtu. Uczniowie przekonali się, że zwykły, często nielubiany przez dzieci, może być smaczny, bo wystarczy okrasić go ziarnami słonecznika, dyni, nasionami lnu,  orzechami czy też lekko osłodzić miodem i dodać troszkę owoców.