Archiwum artykułów

Z Trójką Trzymaj Formę

Wieńcząc cykl spotkań lekcyjnych pt. Jedz aby żyć, a nie żyj, aby jeść przygotowaliśmy dla uczniów praktyczną akcję prozdrowotną zawierającą wiele cennych wskazówek dotyczących prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Przygotowana kolorowa degustacja witaminowa stanowiła główny element. Na naszym stole znalazły się zdrowe przekąski, które są ważne w naszej codziennej diecie: jabłka, gruszki, winogrona, mandarynki, pomarańcze, marchewki oraz rodzynki, słonecznik, orzechy. Słodką przekąskę stanowiły własnoręcznie upieczone i zdrowe ciasteczka: pełnoziarniste, owsiane. Wystawa tematyczna stanowiła uzupełnienie akcji. Dodatkowo każdy zainteresowany mógł sprawdzić swoją wiedzę uczestnicząc w  quizie wiadomości z zakresu higieny, zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, sportu,  profilaktyki prozdrowotnej. Zależało nam, aby uczniowie pogłębiali wiedzę odnośnie zdrowego stylu życia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za okazaną pomoc w przygotowaniu ciasteczek, a uczniom za włączenie się w akcję i dostarczenie owoców, warzyw, ciasteczek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły.

B. Żmuda, R. Wiernicki