Archiwum artykułów

Czarodzieje w SP3!

Uczniowie klasy Ve zakończyli właśnie Kurs Magii i Czarodziejstwa w darłowskim Hogwarcie. Przydzieleni przez Tiarę Przydziału do poszczególnych Domów – Slytherin, Gryffindor, Hufflepuff i Ravenclaw – z wielkim zapałem przystąpili do wykonywania zadań. Pracą poszczególnych Domów kierowali wyznaczeni przez każdą grupę prefekci. Czarodzieje zmagali się w kilku konkurencjach – popisywali się swoją wiedzą w Konkursie Magicznej Pamięci, prezentowali czarodziejskie stroje, charakteryzowali wylosowanych bohaterów, malowali portret trolla, a także wykonali fantastyczne makiety Hogwartu.

Pełne emocji, kreatywności i ogromnego zaangażowania zajęcia zwieńczone zostały wyłonieniem zwycięzcy, którym okazał się Hufflepuff. Puchoni, w składzie: Wiktor Kijek, Sara Strońska, Nikola Liput, Michalina Lech, Mateusz Kruk zdobyli główną nagrodę - Puchar Domów. Pozostałe drużyny nagrodzone zostały mniejszymi pucharami, zaś wszyscy uczniowie otrzymali Dyplomy Ukończenia Kursu Magii i Czarodziejstwa.

„Harry Potter” cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Wiesława Wasiuk