Archiwum artykułów

Festyn szkolny „Grunt to rodzinka” 2019

17 maja 2019r. roku odbył się festyn szkolny „Grunt to rodzinka”. Ta cykliczna impreza przyciągnęła w piątkowe popołudnie wielu mieszkańców naszego miasta, którzy mieli możliwość aktywnie i zdrowo spędzić wolny czas w gronie znajomych i przyjaciół. A poprzez wspólną zabawę, wolną od nałogów i przemocy, wzmocnić więzi rodzinne.

Na ten dzień przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Artystyczny zakątek, w którym czekały warsztaty samodzielnego przygotowania biżuterii, można było ozdobić się tatuażem, twarz dekoracyjnym wzorem a włosy kolorowymi warkoczykami. Dla oczekujących w kolejce zaplanowany był kącik do malowania farbami na folii. Bardzo efektowne okazały się stanowiska: „Doświadczenia z jajami” oraz „Energetyczni.pl” W dwóch salach zainteresowani mogli eksperymentować i doświadczać na sprzęcie i urządzeniach przygotowanych na ten cel. Na placu apelowym czekała kolejna niespodzianka- pokaz ratownictwa wodnego. Pod czujnym okiem ratowników każdy mógł sprawdzić swoją technikę udzielania pierwszej pomocy oraz poznać sprzęt ratujący zdrowie i życie. Nie było czasu na nudy. Na boisku szkolnym dominowały konkurencje sportowe, gdzie należało wykazać się sprawnością, szybkością i zręcznością. W czasie festynu można było kupić los w „Fantowni”. Żaden los nie był pusty. Wszystkie wylosowane numery wzięły udział w finałowym losowaniu nagród na koniec imprezy. Odbył się również konkurs z QR kodami, w którym uczestniczyli uczniowie klas starszych. Rodziny natomiast zmagały się w turnieju sprawnościowym o nagrodę Dyrektora Szkoły „Postaw na rodzinę!”. Nagrodą Burmistrza nagrodzono laureatkę konkursu plastycznego „Rodzina pędzlem malowana. Portret”. Wszyscy uczestnicy konkursów obdarowani zostali nagrodami. Na szczególną uwagę zasłużyły występy artystyczne uczniów naszej szkoły oraz zaproszonych gości. Przed uczestnikami festynu wystąpił gościnnie: „Niezbędny Balast” z ZSM w Darłowie , 13 -tka i Przyjaciele, Szkoła Tańca STEN Eweliny Nidzgorskiej oraz grupa taneczna REVOLTADE Dariusza Chimko. Swoimi umiejętnościami wszyscy występujący na scenie zdobyli sobie ogromne uznanie i sympatię widzów.

Na „Trójkowym” festynie nie mogło zabraknąć przepysznych ciast upieczonych przez rodziców, które najlepiej smakowały przy kawie lub herbacie w kawiarence, bigosu i żurku od „Miry” oraz frytek i kiełbaski z grilla przygotowanych przez rodziców. Na stanowisku zdrowej żywności czekały kulinarne przepisy i zdrowe przekąski , a u Dobrego Dietetyka oraz Diabetyka można było uzyskać poradę na temat zdrowego stylu życia. Młodsi i starsi goście chętnie częstowali się watą cukrową ufundowaną przez Radnych Miasta Darłowo.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia. Dziękujemy uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę. Dziękujemy Gronu Pedagogicznemu, wszystkim Pracownikom szkoły, Rodzicom za odwiedziny, wsparcie i dobry humor. Podziękowania składamy Burmistrzowi, Radnym Miasta Darłowo, sponsorom i wszystkim osobom zaangażowanym w organizację naszego festynu.

Organizatorzy festynu

Dziękujemy za wsparcie: