Archiwum artykułów

Jedz aby żyć, a nie żyj, aby jeść

To motto przyświecało nam na lekcjach wychowania fizycznego w naszej szkole promując wśród dzieci i młodzieży zdrowy styl życia.

Podejmując ten temat w klasach IV-VIII przede wszystkim chcieliśmy modelować zachowania uczniów tj. odżywianie, aktywność fizyczną, profilaktykę prozdrowotną w celu wykształcania określonych nawyków postawy zdrowotnej mającej wpływ na ich styl życia i stan zdrowia. Rozmawialiśmy o racjonalnym odżywianiu (10 zasad zdrowego stylu życia, podstawowe zasady diety, piramidzie żywieniowej, liczbie i regularności posiłków, odpowiednio zbilansowanej diecie, jakości spożywanych produktów, etykietach na produktach). Rozwiązywaliśmy krzyżówki, testy wiedzy, wykonywaliśmy szereg zadań praktycznych pogłębiających wiedzę naszych uczniów. Wszystko  to łączyliśmy z ulubioną przez uczniów aktywnością fizyczną. Uczniowie bardzo włączyli się w akcję z zapałem uczestnicząc w zajęciach. Wszystkie te działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości społecznej naszej braci szkolnej w kwestii prawidłowego odżywiania.

Temat zdrowego odżywiania stał się bardzo powszechny i na szczęście jest jednym z panujących trendów wśród młodzieży zapewniający długie i zdrowe życie.

B. Żmuda