Archiwum artykułów

Potyczki Chemiczno-Matematyczno-Informatyczne dla klas ósmych

Dnia 28 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się premierowe Potyczki Chemiczno-Matematyczno-Informatyczne dla klas ósmych „Chem@tik”. Zgłoszeni uczniowie zmierzyli się z ciekawymi zadaniami, które wykonywali w parach. Na początku wszyscy wykonali doświadczenie chemiczne, omawiając je krok po kroku. I trzeba przyznać, że wywiązali się z tego znakomicie. W tej części należało wykonać również zadanie związane ze stężeniami. Później przyszedł czas na matematykę, gdzie zadaniem było, m.in. ułożenie definicji do wpisanych w krzyżówkę pojęć czy wykonanie 8 elementowej układanki. Potyczki toczyły się także na klawiaturze i przed ekranami monitorów. Uczniowie wykazali się znajomością programów Word i Paint. Wypada dodać, że zmagania toczyły się w miłej i przyjaznej atmosferze. Kolejność I edycji była następująca:

I miejsce – Klasa VIII e – Jóźwiak Michalina i Bukowski Michał

II miejsce – Klasa VIII a – Brzozowska Wioletta i Tomczyk Dominika

III miejsce - Klasa VIII b – Kaczor Kinga i Wac Anastazja

IV miejsce - Klasa VIII c – Bukowska Matylda i Byrwa Dominika

IV miejsce – Klasa VIII d – Galińska Karolina i Bryk Julia

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!