Archiwum artykułów

Konkurs Matematyczny „Czar Par” dla uczniów klas VI

Dnia 21 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Czar Par” dla uczniów klas VI. Konkurs odbył się w ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku.

Pary szóstoklasistów rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: quiz wiedzy matematycznej, rebus, domino matematyczne, sudoku, oraz krzyżówka z hasłem.

Celem konkursów było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz nauka logicznego i szybkiego myślenia. Konkursy kształtowały umiejętność współpracy, poczucia odpowiedzialności, a także ukazywały konieczność doboru odpowiedniej strategii działania. Matematyka natomiast, przeniesiona na grunt znanych i lubianych przez wszystkich gier i zabaw stała się źródłem wspaniałej zabawy.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami zostali:

I miejsce – Wiktor Sławiński i Kinga Nałęcz-Szatkowska z klasy 6A

II miejsce – Agata Kuriata i Diana Siwek z klasy 6C

III miejsce – Lena Ejankowska i Kinga Milczarek z klasy 6D

Jury stanowili: pani Bożena Tatuśko – dyrektor SP 3 w Darłowie, pani Anna Lichańska – wicedyrektor i pedagog szkolny oraz pani Magdalena Kasprzykowska – nauczyciel matematyki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację mBanku i Radę Rodziców przy SP 3 w Darłowie.

Wszystkim mistrzom matematyki gratulujemy!

Magdalena Kasprzykowska