Archiwum artykułów

„Baśniomistrz”

29 marca 2019 r. w bibliotece naszej szkoły odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy dla uczniów klas II o miano „Baśniomistrza”. W konkursie indywidualnym wzięli udział uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Darłówku, ze Szkoły Podstawowej w Dąbkach i Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie. Uczestnicy rozwiązując bajkowy quiz, łamigłówkę, krzyżówkę, wykreślankę oraz zagadki, udowodnili, że bardzo dobrze znają treść wybranych baśni Andersena, Perrault`a i braci Grimm. Ostatecznie okazało się, że miano „Baśniomistrza” zdobyła drugoklasistka – Wiktoria Poborska z SP w Dąbkach, v – ce ,,Baśniomistrzem” został Maksymilian Klimowicz z SP 3 w Darłowie, natomiast pozostali uczniowie otrzymali  wyróżnienia:

Maja Czajkowska, Maria Rabiej (Społeczna Szkoła Podstawowa w Darłówku), Martyna Wandachowicz (Szkoła Podstawowa w Dąbkach), Kacper Dydyna, Filip Głębocki (Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu fascynujących wrażeń podczas czytania kolejnych baśni.

Dorota Adryańczyk

Joanna Gawrońska