Archiwum artykułów

Trzy trzecie miejsca w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

Dnia 27 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Inauguracji Powiatowego Szkolnego Roku Sportowego 2018-19. W ten dzień - na boisku bocznym LO w Sławnie - odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Wystartowaliśmy w dwóch kategoriach dziewcząt i chłopców, zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Drużyna chłopców składała się z 10 chłopców i 10 dziewcząt. Dziewczęta młodsze i młodsi chłopcy biegli na dystansie 800 metrów. Starsze dziewczęta i starsi chłopcy mieli do pokonania dystans 1000 metrów. Drużyna młodsza dziewcząt biegła w składzie: Breszka Maja, Danilczuk Julia, Lubowiecka Nina, Nowak Weronika, Końska Agata, Maksymowicz Lena, Witt Weronika, Grykień Liliana, Wodyk Oliwia, Łacina Nikola, Rybarczyk Weronika, Peplińska Gabrysia. Drużyna młodsza chłopców wystartowała w składzie: Koński Kacper, Sajko Franek, Szwałek Mikołaj, Zorn Bartosz, Krakowiak Tomasz, Szopinski Patryk, Urbanowicz Aleksander, Woszczyk Michał, Gręda Wojciech, Ordak Bartosz. Obie drużyny dobiegły trzecie.

Drużyna starsza dziewcząt w składzie: Karska Emilia, Suszek Hania, Struś Kasia, Marek Kasia, Kinga Witkowska, Bukowska Matylda, Lewandowska Pola, Szypulska Andżelika, Broca Julia, Olejnik Oliwia, Kierszniewska Sandra rywalizowały ze starszymi dziewczynami z gimnazjum. Po zaciętej walce uplasowały się na miejscu trzecim. Drużyna starsza chłopców w składzie: Kaziszyn Igor, Wandycz Oliwier, Lenart Mariusz, Meger Gracjan, Wachowiak Jacek, Rudnikowski Mateusz, Nowak Oliwier, Błaszczak Kacper, Stachowiak Łukasz, Kozak Eryk, Żmijewski Kacper zajęli piąte miejsce.

Opiekunami zawodników byli: Natalia Kotas, Beata Żmuda i Remigiusz Wiernicki. Kapitanowie drużyn odebrali puchary i medale. Radości nie było końca.

B. Żmuda