Archiwum artykułów

Mikołajkowy wieczór z Pitagorasem i Einsteinem

7 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się „Wieczór Mikołajkowy z Pitagorasem i Einsteinem” skierowany do uczniów klas 7 i 8. Celem spotkania było pokazanie, że matematyka i fizyka to nie tylko żmudne wyliczenia, niezrozumiałe wzory, ale również źródło ciekawej zabawy.

Uczniowie czerpali ogromną przyjemność i radość z samodzielnie przygotowanych doświadczeń, tj. fontanna Herona, nurek Kartezjusza, bezwładne jajko, wystrzałowa rakieta, szaszłyk z balonika, jak zrobić magnes, latające balony.

Największą atrakcją wieczoru okazała się gra „Koło fortuny”. Wszyscy doskonale znali zasady jednego z najlepszych teleturniejów w historii telewizji i z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zabawy. Nad przebiegiem teleturnieju czuwało jury w składzie: pani Marta Sołtan, pani Joanna Lebiecka oraz pani Magdalena Kasprzykowska. Uczniowie kręcili kołem, a następnie odgadywali hasła z zakresu matematyki i fizyki, typując spółgłoski. Zwycięzcą gry „Koło fortuny” została Pola Sapieja. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników Wieczoru Mikołajkowego.

Marta Sołtan