Archiwum artykułów

Matematyka z ozobotami

W ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku, w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie, odbywały się zajęcia pod nazwą Matematyka z ozobotami.

W trakcie realizacji tego działania odbyło się kilka spotkań dla uczniów zarówno zdolnych jak i tych mających problemy z nauką.

Podczas zajęć uczniowie oprócz rozwiązywania  zadań  i łamigłówek matematycznych o różnym stopniu trudności uczyli się również w prosty i dostępny sposób programowania przy pomocy Ozobota. Zadaniem dzieci było prawidłowe rozwiązanie zadań i zaprogramowanie trasy dla robota tak, aby doszedł do wyznaczonego miejsca. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem pracowali na zajęciach.

Spotkania te były nie tylko nudną nauką, ale przede wszystkim wspaniałą zabawą. Pokazały, że matematyka wcale nie jest taka trudna i straszna. Dla wszystkich uczestników był to czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze.

Magdalena Kasprzykowska