Archiwum artykułów

VI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jeden z Dziesięciu

Dnia 25 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jeden z Dziesięciu” dla uczniów klas piątych. Konkurs odbył się w ramach realizacji projektu „W świecie matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku. Patronat nad konkursem objął Starosta Sławieński i Burmistrz Miasta Darłowa.

Do konkursu przystąpiło 41 uczniów z trzynastu szkół powiatu sławieńskiego. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć zawodników z następujących szkół: SP w Sławsku, SP w Dąbkach, SP w Jarosławcu, SP w Postominie, SP nr 3 w Sławnie, SSP w Słowinie, SSP STO w Darłowie, SP w Starym Jarosławiu, SP w Bobrowicach, SP we Wrześnicy, SSP w Dobiesławiu, SSP w Jeżyczkach oraz SP nr 3 w Darłowie. Na początku uczestnicy konkursu wzięli udział w turze eliminacyjnej. Zadaniem każdego z uczniów było rozwiązanie testu zawierającego 15 zadań zamkniętych. Do dalszego etapu zakwalifikowało się 10 zawodników, którzy zdobyli największą ilość punktów. Czołową dziesiątkę stanowili następujący uczniowie: Igor Konieczny z SP we Wrześnicy, Jakub Korowajczyk i Kamil Margielewski z SP nr 3 w Sławnie, Krystian Piórecki z SSP w Słowinie, Bruno Stypułkowski z SP w Dąbkach oraz Kacper Kasprzykowski, Agata Końska, Marceli Lubowiecki, Ignacy Paszkiewicz i Mikołaj Szwałek z SP nr 3 w Darłowie. To oni przystąpili do matematycznych potyczek wzorowanych na znanym, telewizyjnym turnieju „Jeden z dziesięciu”. W czasie turnieju, pomimo ostrej rywalizacji, panowała przyjazna atmosfera. Wszyscy uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej, a walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Wyłoniono jednak najlepszego uczestnika z najlepszych czyli tytułowego „Jednego z Dziesięciu”. Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Ignacy Paszkiewicz z SP nr 3 w Darłowie, II miejsce zajął Bruno Stypułkowski z SP w Dąbkach, III miejsce zajął Krystian Piórecki z SSP w Słowinie.

Jury stanowili zaproszeni Goście: pan Andrzej Protasewicz – wicestarosta sławieński, pan Zbigniew Mielczarski – kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych, pani Magdalena Urban – przedstawiciel Rady Rodziców, pani Bożena Tatuśko – dyrektor SP 3 w Darłowie oraz pani Małgorzata Wawulska - wicedyrektor SP 3 w Darłowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację mBanku, Starostwo Powiatowe w Sławnie, Urząd Miasta Darłowo, Radę Rodziców przy SP 3 w Darłowie, pana Wiesława Połczyńskiego, pana Michała Filipka, Hotel „Lidia” oraz Park Wodny „Jan”.

Dzieciom i ich nauczycielom dziękujemy za udział, gościom i sponsorom za wielkie wsparcie i pomoc w organizacji konkursu a wszystkim uczestnikom a przede wszystkim zwycięzcom gratulujemy wielkich umiejętności i wiedzy matematycznej!

Magdalena Kasprzykowska