Archiwum artykułów

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kosmosie „Nieskończony Wszech¶wiat”

23 maja 2019r w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Kosmosie „Nieskończony Wszech¶wiat”.

Zorganizowano go po raz szósty dla uczniów klas VI-VII szkół podstawowych z terenu powiatu sławieńskiego zainteresowanych astronomi±. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej pomiędzy uczniami ze szkół w D±bkach, Niemicy, Starym Jarosławiu, Postominie, STO Darłowo oraz naszymi przedstawicielami.

W kategorii indywidualnej najlepsz± okazała się uczennica ze Szkoły Podstawowej w Niemicy –Marta Kobryń.

W rywalizacji zespołowej zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Postominie – Adrianna Piorunowska, Paulina Sieradzka i Hubert Kwiatek.

II miejsce zaj±ł zespół ze Szkoły Podstawowej w Niemicy – Julia Gi¶, Marta Kobryń i Michał Kowalczuk.

Na III miejscu uplasowali się nasi uczniowie – Emilia Karska, Bartosz Kołaczkowski i Hanna Suszek.

Nasze przedsięwzięcie wsparli: Starostwo Powiatowe w Sławnie, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Darłowie, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie oraz Pan Jarosław Bednarek, którym składamy serdeczne podziękowania.

B. Kalinowska