Archiwum artykułów

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce dla klas III „Znam swój kraj”

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce dla klas III „Znam swój kraj” pod patronatem Starosty Sławieńskiego, Burmistrza Miasta Darłowo i Wójta Gminy Darłowo odbył się 22 marca 2019 roku. Dziewięć szkół reprezentowały trzyosobowe zespoły.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu została drużyna reprezentująca Społeczną Szkołę Podstawową STO w Darłówku w składzie: Maria Knuta, Jan Jabłoński, Piotr Michalski.

Równie zaszczytne II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jarosławcu: Weronika Kowalska, Julita Tłustek, Zuzanna Lemierzewicz.

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie, reprezentowana przez zespół: Aleksandra Czapnik, Zuzanna Ziółkowska, Justyna Wrzesińska.

Oprócz wyróżnionych drużyn udział wzięli trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Dąbkach, Słowinie, Pieszczu, Jeżyczkach, Postominie i SP 1 w Sławnie. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz  umiejętnością współpracy w swoich zespołach.

Pracę uczniów oceniało jury, w skład którego wchodzili wspaniali Goście, przyjaciele dzieci, którzy wsparli ten konkurs również finansowo, a urzędy i instytucje, które reprezentują były sponsorami bardzo atrakcyjnych nagród dla każdego uczestnika. Wśród zaproszonych Gości byli: wicestarosta sławieński p. Andrzej Protasewicz, kierownik referatu oświaty i spraw społecznych UM  w Darłowie p. Zbigniew Mielczarski, menager Hotelu „Lidia” p. Joanna Kowalik, prezes MPGK p. Krzysztof  Bagiński oraz menager p. Dariusz Pawlaczyk, przedstawiciel Rady Rodziców przy SP 3 p. Monika Tetzlaff, dyrektor SP 3 Bożena Tatuśko i wicedyrektor Małgorzata Wawulska. Sponsorami nagród  był również Wójt Gminy Darłowo p. Radosław Głażewski, Burmistrz Miasta Sławno p. Krzysztof Frankenstein oraz Darlot.

Wszystkim uczestnikom i gościom dziękujemy i zapraszamy za rok.

Gratulujemy zwycięzcom!

Dorota Krajczyńska - Gruba