Archiwum artykułów

Sukces biologów z Trójki

23 marca 2019 r. uczniowie „Darłowskiej Trójki” z klasy 8e Michalina Jóźwiak i Marek Kosowski przystąpili do XIII Konkursu Biologicznego Ósmoklasisty o Puchar Dyrektora I LO im. St. Dubois w Koszalinie. Sala gimnastyczna koszalińskiego liceum wypełniła się po brzegi młodymi i ambitnymi uczestnikami konkursu. Ponad 200 uczniów z gimnazjów i szkół podstawowych rozwiązywało test składający się z 30 zadań obejmujących wiele dziedzin biologii. Nasi uczniowie uzyskali wymagane minimum 70% ogólnej punktacji i oboje zostali laureatami. Tytuł ten uprawnia ich do dodatkowych punktów wliczanych przy rekrutacji do wszystkich szkół ponadpodstawowych w województwie zachodniopomorskim. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Monika Kosowska