Archiwum artykułów

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Po raz drugi nasza szkoła uczestniczyła w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Akcja odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mają okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Dorośli natomiast mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia na przerwach. Egzaminatorami byli uczniowie klas V i VII – to oni tworzyli Komisje Egzaminacyjne. Uczniowie  przepytywali kolegów i koleżanki oraz osoby dorosłe.

Wiele emocji wywołał Patrol Egzaminacyjny, który sprawdzał znajomość tabliczki przepytując przypadkowych przechodniów w centrum miasta oraz pracowników Urzędu Miasta.

Wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzieli otrzymali certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W szkolnych obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczestniczyli również uczniowie klasy I b. Fakt, że dzieci poznały dopiero cyfrę 3 i liczą w niewielkim zakresie, nie był przeszkodą w wytrwałym układaniu elementów i dokonywaniu sprawnych obliczeń matematycznych. Jesienne kasztany były atrakcyjną pomocą edukacyjną, która ułatwiła uczniom poznanie istoty mnożenia. Najcenniejszymi atutami dzieci okazały się dokładność, wytrwałość, sumienność oraz chęć uczenia się. Każdy uczestnik zajęć uzyskał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Pojawiły się w naszej szkole nowe talenty matematyczne, które będziemy rozwijać na dodatkowych zajęciach.

Zainteresowanych zapraszamy za rok do wzięcia udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia .

Organizatorzy lokalni ŚDTM 2018:

Halina Bajor

Ewa Kruk