Archiwum artykułów

Światowy dzień walki z rakiem

25 stycznia 2019 r. w naszej szkole przeprowadzono akcję profilaktyczną z okazji przypadającego 4 lutego Światowego Dnia Walki z Rakiem.

Dziewczęta z klasy 8b przekazały pracownikom szkoły różowe wstążki na znak solidarności z ideami tej akcji, a także profesjonalne ulotki „RAZ W MIESIĄCU ZRÓB TO DLA SIEBIE, NIE BÓJ SIĘ I ZBADAJ PIERSI” jako instruktaż do samobadania się. Zapoznały również klasy zarówno ze szkoły podstawowej, jak i z gimnazjum z podstawowymi informacjami na temat nowotworów. Najważniejsze z nich znalazły się także na gazetce ściennej na korytarzu szkolnych. Zarówno podczas lekcji biologii, jak i chemii przeprowadzono krótkie prelekcje na tematy związane z Europejskim Dniem Walki z Rakiem.

Monika Kosowska