Archiwum artykułów

Złoto dla chłopców, srebro dla dziewcząt w mini piłce siatkowej

Nasza szkoła w dniach 23 i 24 stycznia była organizatorem Mistrzostw Powiatu w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

W pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta . Do turnieju przystąpiły cztery drużyny: SP1 Sławno, ZS Żukowo, ZS Ostrowiec i gospodarz zawodów - SP3 Darłowo.

Turniej został rozpoczęty od losowania. Rozgrywki prowadzone były systemem każdy z każdym. Po zaciętej walce w grupie finałowej z uczennicami ze Sławna, nasze dziewczęta uległy zdobywając Vice-Mistrzostwo Powiatu. Naszą drużynę reprezentowały: Diana Siwek, Weronika Nowak, Hanna Bagnucka, Amelia Stempnakowska, Lucja Kaczyńska, Hanna Rynkowska, Wiktoria Wieczorek, Maja Kubicka, Hanna Jankowiak, Aleksandra Mosiewicz, Zuzia Bednarczyk i Pola Sapieja.

Zawodniczki grały bardzo dobrze, prezentując swoje wysokie umiejętności siatkarskie. Walka sportowa jak zwykle dostarczyła wielu emocji. Brawa należą się naszym zawodniczkom za dzielną walkę do końca. Wielkie gratulacje dla dziewcząt.

Beata Żmuda

W czwartek rywalizowali ze sobą chłopcy. Na gościnnej sali w Liceum w Darłowie rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 pkt. W pierwszym secie pierwsza czwórka z rezerwowym i w drugim druga. Każdy mógł zaprezentować swoje umiejętności. Na zawody dotarły zespoły z Niemicy, Żukowa, oraz Sławna i gospodarze z Darłowa.

W pierwszym meczu zespół SP3 Darłowo spotkał się z rówieśnikami z Niemicy, zarówno pierwsza jak i druga czwórka (piątka z rezerwowym) spisała się znakomicie wygrywając 2:0. W kolejnym meczu przeciwnikiem chłopców z „trójki” był zespół ze Sławna i tym razem po walce zwyciężyli darłowianie. W ostatnim meczu drużyna SP3 zmierzyła się z zawodnikami z Żukowa i także ten mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 dla zawodników z Królewskiego Miasta Darłowo.

Końcowa klasyfikacja: I miejsce SP3 Darłowo, II - SP3 Sławno, III - SP Niemica, IV - SP Żukowo

Brawa należą się wszystkim uczestnikom turnieju w Darłowie. Każdy zespół walczył i zostawił troszkę zdrowia na parkiecie darłowskiego liceum. Wspólna rywalizacja, spotkania koleżeńskie, zabawa sportem i dużo uśmiechu na twarzach uczestników, a na koniec mała niespodzianka i mecz zwycięskiej drużyny SP3 Darłowo z nauczycielami wszystkich zespołów biorących udział w turnieju.

Skład: Bukowski Bruno, Wójcik Dominik, Cybulski Szymon, Mioduszewski Miłosz, Kasprzykowski Kacper, Gręda Wojtek, Skok Aleksander, Kopiński Tobiasz, Wawrzyniak Rafał, Ordak Bartek.

Remigiusz Wiernicki