Archiwum artykułów

„Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy”

Dzięki zaproszeniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Osieckiej w Darłowie klasa 5F wraz z p. Angeliką Kuriatą brała udział w ogólnopolskiej akcji „Mirabelka – kiełkująca historia w 100licy” realizowanej w ramach obchodów  stulecia odzyskania niepodległości. Podczas warsztatów, które odbyły się 24 października, uczniowie poznali dzieje tytułowej bohaterki książki Cezarego Harasimowicza - Mirabelki. Gościem był również Pan Kazimierz Kuligowski – uczestnik Powstania Warszawskiego i autor książki „Kombatanci Ziemi Darłowskiej”. Podczas spotkania Pan Kazimierz opowiadał o swoich przeżyciach w czasie Powstania Warszawskiego, dalszych swych losach oraz odpowiadał na pytania uczniów. Podsumowaniem warsztatów było wspólne zredagowanie życzeń dla Ojczyzny. A na zakończenie czekała na nas niespodzianka - słodki poczęstunek- gofry z dżemem mirabelkowym!

Serdecznie dziękujemy Panu Kazimierzowi Kuligowskiemu za przepiękną lekcję historii, a Pani Joli Szczepaniak za pestki mirabelki i zaproszenie.

Angelika Kuriata