Strona Główna

Archiwum artykułów

Wicemistrzowie Województwa w Mini Piłce Siatkowej !!!

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego w Darłowie 15.05.2019r. była organizatorem Wojewódzkiego Finału Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej Czwórki Chłopców. Turniej odbył się gościnnie na sali darłowskiego Liceum. Do zawodów przystąpiły cztery najlepsze zespoły z województwa zachodniopomorskiego, które przeszły poszczególne szczeble rozgrywek, powiaty, regiony, półfinały i dotarły do swojego celu czyli Finału w Królewskim Mieście Darłowo.

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem meczów z półfinałów. W pierwszym meczu turnieju SSP 1 Koszalin spotkał się SP 4 Wałcz wygrywając 2:0, równocześnie na drugim boisku rywalizowały zespoły SP 3 Darłowo oraz SP Krzywin, który dziś pokonał trasę aż 235 km by zaprezentować się w Darłowie. Zawodnicy z „trójki” okazali się lepsi wygrywając pewnie 2:0. Do kolejnego meczu z Krzywinem zespół z Koszalina przystępował z myślą wygrania i zapewnienia sobie zwycięstwa w całym turnieju (z Darłowem wygrana w półfinale 2:0). SSP 1 Koszalin pewnie sięgnął „po swoje” wygrywając 2:0. W meczu o drugie miejsce rywalizowały zespoły z Wałcza i Darłowa. Mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie, dużo walki, obron i długich akcji. Przy stanie 18:9 dla Darłowa wyglądało, iż set zaraz się skończy, ale nie w siatkówce młodzieżowej, goście podnieśli się i doszli do stanu 18:17 doprowadzając do nerwowej końcówki. W końcówce seta więcej zimnej krwi wykazali zawodnicy SP3 Darłowo i wygrali całego seta 25:21. W drugim secie od początku darłowianie odskoczyli na parę punktów i wygrali seta a tym samym cały mecz 2:0 zdobywając II miejsce w Mistrzostwach Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej!!!

Na koniec turnieju wszyscy zawodnicy dostali pamiątkowe medale i puchary oraz nagrody za udział w finale. Nagrodzono również najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn oraz trenerów. Podziękowania należą się organizatorom turnieju Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie Pani Dyrektor Bożenie Tatuśko, nauczycielowi wf Remigiuszowi Wiernickiemu, „sprawiedliwym turnieju” Pani Agacie Woźniak nauczycielce wf oraz trenerowi Stoczni Darłowo Edmundowi Surdelowi. Dziękujemy również za wsparcie Hotelowi Lidia oraz Referatowi Sportu w Darłowie Waldemarowi Śmigielskiemu i Pani Dyrektor Joannie Witkowskiej z Liceum za gościnność w sali.

Kolejny rok i kolejne bardzo wysokie miejsce zawodników z SP 3 Darłowo (2018 r - I miejsce), pokazuje, iż Darłowo siatkarsko jest w czołówce województwa zachodniopomorskiego. Widać iż praca z młodzieżą w klubach M&W Stocznia Darłowo oraz Delfin Darłowo przy współpracy SP 3 Darłowo może prowadzić do wspaniałych wyników sportowych. BRAWO i GRATULACJE !!!!

Skład SP 3 Darłowo: Bruno Bukowski kapitan zespołu, Wójcik Dominik, Mioduszwski Miłosz, Gręda Wojciech, Ordak Bartosz, Cybulski Szymon, Wawrzyniak Rafał, Wieczorek Wiktor, Kopiński Tobiasz, Barancewicz Marcel

Opiekun: Remigiusz Wiernicki