Strona Główna

Archiwum artykułów

Zawody w koszykówce chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Reprezentacja naszej szkoły 10 grudnia 2018 roku uczestniczyła w zawodach w koszykówce chłopców w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Żukowie. Chłopcy rywalizowali z gimnazjami oraz klasami 8 i 7 szkoły podstawowej z powiatu sławieńskiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, SP3 Darłowo trafiło do gr. B z Gimnazjum nr 1 ze Sławna, SP Żukowo, SP Postomino. Zawodnicy z Darłowa w pierwszym meczu ulegli zdecydowanie z faworyzowanym gimnazjum ze Sławna 26-4. W kolejnym meczu po bardzo dobrej zespołowej grze wygrali z Postominem 14-7 i w ostatnim meczu o wyjście z grupy zmierzyli się z gospodarzem SP Żukowo. Mecz toczony kosz za kosz, kontra za kontrę, walka, zaangażowanie obydwu drużyn od I do IV kwarty. Przy stanie 8:8 na 2 minuty przed końcem, więcej ogrania we własnej hali wykazali gospodarze trafiając dwa kosze po szybkich kontrach, które doprowadziły do przegrania chłopaków z Darłowa. Reprezentacja SP 3 Darłowo z opiekunem Remigiuszem Wiernickim rywalizując ze starszymi kolegami z innych szkół pokazała, iż można dobrze się bawić sportem i miło spędzić czas podczas rywalizacji z innymi szkołami.