Archiwum artykułów

Zmagania z ekologią

22 listopada w naszej szkole odbyła się piąta edycja szkolnego konkursu pt. „Zmagania z ekologią”. Tajniki tego bardzo ważnego zagadnienia zgłębili reprezentanci klas czwartych. Musieli zmierzyć się z wieloma różnorodnymi zadaniami. Zagadnienia i pytania były ułożone tak, aby zdobyta wiedza mogła być wykorzystana w życiu codziennym, podczas wycieczek czy rodzinnych spacerów.

O miano najlepszych ekologów walczyło sześć dwuosobowych zespołów. Uczestnicy  rozwiązywali krzyżówki, wyjaśniali znaczenie ekoznaków, które umieszczane są na produktach czy ich opakowaniach, rozpoznawali leśne ssaki, polskie gatunki płazów oraz głosy ptaków. Dzieci wykazały się bardzo wysokim stopniem wiedzy ekologicznej i przyrodniczej. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład weszli: p. Barbara Kalinowska i p. Małgorzata Brzozowska. Po zaciekłej rywalizacji wyłoniono zwycięzców konkursu. I miejsce zajął zespół klasy IV B w składzie: Antonina Cupiał, Hubert Kopiński, II miejsce klasa IV D: Zuzanna Błaszczak, Nikola Kornet, III miejsce klasa IV C: Ewelina Lubner, Laura Polańska,.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, za co serdecznie dziękujemy.

Monika Kosowska