Menu Menu SP3 Darłowo

Turniej wiedzy o Darłowie

Już trzeci raz uczniowie klas drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Darłowie wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Darłowie, nad którym patronat objął Burmistrz Miasta Arkadiusz Klimowicz.

Przygotowali się do niego solidnie na zajęciach w szkole, kiedy to rozmawiali o naszym mieście, czytali informacje z różnych źródeł, dzielili się swoimi wiadomościami i spostrzeżeniami.

Wszystkie klasy drugie uczestniczyły również w lekcjach historii na Zamku Książąt Pomorskich, prowadzonych przez Renatę Potomską, która wprowadziła uczniów w świat legend o władcach dawniej tu panujących.

Ważnym źródłem wiedzy, z którego dzieci chętnie korzystają jest Internet, dlatego też w Bibliotece Miejskiej drugoklasiści serfowali po atrakcyjnych stronach i portalach internetowych poświęconych naszemu miastu: darłowo.info, galeria.darlowo.pl, darlowo.pl. W bibliotece zapoznali się również z wydawnictwami o Darłowie.

Wycieczki po mieście z wychowawcami uświadomiły uczniom jak różnorodna jest architektura Darłowa, jak wiele tajemnic kryją poszczególne zabytki.

Podsumowaniem zdobytych wiadomości było wykonanie przez dzieci albumów i prac plastycznych poświęconych swojej małej ojczyźnie.

Natomiast sprawdzianem na ile te wiadomości zostały zapamiętane i utrwalone był udział w Turnieju Wiedzy o Darłowie, w którym uczestniczyły całe klasy. Większość zadań wykonywały czteroosobowe drużyny z poszczególnych klas, ale były też zadania dla wszystkich. Dodatkowo po dwie osoby z każdej klasy, podczas turnieju malowały prace na temat „Nasze miasto Darłowo”.

Uczestnikom towarzyszyły niezwykłe emocje, które ostudził nieco występ zespołu tanecznego złożonego z uczennic klas trzecich i prowadzonego przez Wiolettę Mordacz.

W skład jury, które oceniało wysiłki małych darłowian wchodzili: Renata Potomska (pracownik muzeum, radna Rady Miejskiej w Darłowie), Katarzyna Łusiewicz (wicedyrektor szkoły), Grażyna Kasiak (nauczyciel historii).

Wyniki konkursu po zaciętej walce wszystkich uczestników, ich ogromnym zaangażowaniu, zaprezentowaniu wysokiego poziomu wiedzy przedstawiają się następująco:

I miejsce – klasa II D – wych. Dorota Krajczyńska-Gruba,

II miejsce – klasa II A – wych. Małgorzata Marek,

III miejsce – klasa II C – wych. Aldona Śmigielska,

IV miejsce – klasa II B – wych. Ewa Filipek,

V miejsce – klasa II F – wych. Grażyna Kopeć.

W skład zwycięskiego zespołu klasy II D wchodzili: Julia Krzechka, Katarzyna Witkowska, Bartosz Konopka, Piotr Tarzyński, Milena Fryczyńska, Weronika Firmowska.

Wszyscy reprezentanci klas otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Darłowie, Marię Buziałkowską – wydawcę reprintów pocztówek dawnego Darłowa, Waldemara Śmigielskiego – dyrektora OSiR oraz Urząd Gminy Darłowo.

Organizatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki nauczania zintegrowanego SP3 w Darłowie Justyna Tomczyk, Dorota Krajczyńska-Gruba, Ewa Filipek i Beata Wojtkowska.

Dorota Krajczyńska-Gruba

Zastanawiamy się nad odpowiedziami na pytania

Zwycięska drużyna z klasy IID