Menu Menu SP3 Darłowo

Dzieci – dzieciom,

czyli  święto najmłodszych mieszkańców Darłowa

Tradycyjnie, jak co roku,  w kinie „Bajka” odbyło się długo oczekiwane  spotkanie  ze św. Mikołajem.

Impreza zorganizowana 9 grudnia 2006 r. przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Darłowie przy współudziale Darłowskiego Ośrodka Kultury cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Aby uatrakcyjnić tegoroczną edycję mikołajkową dla dzieci  i ich opiekunów wystąpili wychowankowie Domu Dziecka oraz uczniowie klasy III c ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Darłowie (opiekun Justyna Tomczyk).

Trzecioklasiści zaprezentowali przedstawienie o charakterze profilaktycznym pt.„Kabaret na jednej nodze”. Mali aktorzy, wcielając się w znane postacie baśniowe, pokazali jak należy dbać o higienę osobistą i wszechstronny rozwój. W krótkich scenkach przepełnionych humorem, dzieci zaprezentowały Kopciuszka, który zapomniał umyć nóg przed balem oraz Śpiącą Królewnę, która przespała życie. Była też Królewna Śmieszka, którą śmieszyły rady krasnoludków  i nie myła owoców przed jedzeniem oraz duchy nie dbające o kondycję fizyczną. Morały z zaprezentowanych bajek oraz słodkości z mikołajkowych paczek na długo pozostaną w pamięci najmłodszych  pociech.

Dziękujemy Św. Mikołaju i zapraszamy do nas za rok!!!

J. Tomczyk

Występy uczniów klasy IIIc