Menu Menu SP3 Darłowo

Konkurs recytatorski

Dnia 9 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Niemieckiej.

Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Po udanych występach wszystkich uczestników - jury w składzie: p. B. Skoneczna – wicedyrektor SP3, p. A. Kot – przedstawiciel firmy Polanglo oraz p. J. Lach – nauczyciel j. niemieckiego - udało się na obrady.

W tym czasie uczniowie kl. 6d pod opieką pani Olgi Ślesik zaprezentowali przedstawienie pt.: „Wo ist das Schlaraffenland ?”

Był także czas na mały poczęstunek dla dzieci i ich opiekunów, podczas którego żywo omawiano występy i dzielono się wrażeniami. Następnie nadszedł moment ogłoszenia wyników, na które wszyscy czekali z niecierpliwością.

Jury oceniało uczestników w trzech grupach:

1. język angielski kl. I – III:

I miejsce - Sara Strzelecka (SP Lejkowo),

II miejsce  - Aleksandra Piotrowska (SP Lejkowo),

III miejsce  - Olga Mackiw (ZS Dąbki)

2. język angielski kl. IV – VI:

I miejsce - Małgorzata Motyl (SP 3 Darłowo),

II miejsce - Filip Dziąba (ZS Dąbki),

III miejsce  - Klaudia Kulesza (SP Lejkowo)

3. język niemiecki:

I miejsce - Natalia Grzebyk (SP 3 Darłowo),

II miejsce - Monika Jarzębska (SP 3 Darłowo),

III miejsce - Martyna Chabinka (SP 3 Darłowo).

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali, którzy tym razem mieli trochę mniej szczęścia – długopisy i dyplomy uczestnictwa.

Myślę, że konkurs ten dostarczył wspaniałych wrażeń uczestnikom, a ich uśmiechnięte buzie zachęcają do kontynuacji konkursu w przyszłym roku.

Anna Przekopowicz