Menu Menu SP3 Darłowo

KIERMASZ  PRZEDŚWIĄTECZNY

W marcu przed zebraniami rodziców zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 3 KIERMASZ PRZEDŚWIĄTECZNY. Dzieci wykonały kartki świąteczne, a rodzice upiekli ciasta.

Wcześniej został ogłoszony konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną w dwóch grupach wiekowych klas I-III i IV-VI .Wszyscy uczniowie aktywnie włączyli się do konkursu. Nauczyciele z uczniami wykonywali kartki świąteczne podczas zajęć plastyczno-technicznych i sztuki.

Nie brakowało też chętnych rodziców z klas młodszych, którzy zgłaszali chęć pieczenia ciasta. Przygotowano plakaty zachęcające rodziców do wsparcia finansowego szkoły poprzez udział w kiermaszu. Oprócz spróbowania pysznego ciasta można było napić się filiżankę kawy lub herbaty.

Kupno przedstawionych propozycji było dobrowolne, pomimo to niektórzy z rodziców hojnie płacili za zakupione artykuły.

Rodzice kupując ciasto i kawę mogli się z nimi udać na zebranie, by uprzyjemnić sobie spędzony tam czas. Kiermasz spodobał się ogromnie, rodzice wyrażali swoje uznanie za ciekawy pomysł i za wprowadzenie ich w świąteczny nastrój.

Za zebrane pieniądze zostanie zakupione DVD, które jest  niezbędne w każdej szkole.

Zadowolenie i uśmiech na twarzach oraz wyrazy uznania za tak pomysłową organizację całego przedsięwzięcia były zapłatą za trud wszystkich dzieci, rodziców i nauczycieli. Uczestnicy kiermaszu zgodnie stwierdzili, że takich imprez powinno organizować się więcej. Pomysłodawcami i organizatorami kiermaszu były nauczycielki nauczania zintegrowanego Joanna Iwanowska i Ewa Filipek.

Joanna Iwanowska