Menu Menu SP3 Darłowo

Szkolne mikołajki

6 grudnia każde dziecko czeka na prezent od św. Mikołaja.

W Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie zawsze panuje w tym dniu radosny nastrój, w klasach i na halu pojawiają się pięknie przystrojone choinki. Na zajęciach rozmawiamy o tradycji obdarowywania upominkami. Wspominamy św. Mikołaja, który był biskupem i pochodził z Turcji. Wiemy, że to on zapoczątkował zwyczaj podrzucania podarunków nocą, kiedy nikt go nie widział. Lubimy również Mikołaja, który pochodzi z Finlandii i mieszka tam do dziś w bajkowym miasteczku Rovaniemi.

Aby każde dziecko było w tym dniu szczęśliwe, w klasach organizowane są mikołajki. Młodsi uczniowie otrzymują drobne upominki przygotowane przez rodziców. W starszych klasach uczniowie robią prezenty wylosowanym koleżankom i kolegom. Bo radością jest nie tylko otrzymywanie, ale też dawanie.

Ponieważ ta myśl przyświeca naszym uczniom co roku, na początku grudnia odbyła się również zbiórka słodyczy i zabawek dla dzieci ze świetlicy Caritas.

I my zostaliśmy św. Mikołajami, podzieliliśmy się tym, co innych ucieszy.

Dorota Krajczyńska-Gruba