Menu Menu SP3 Darłowo

Odzyskanie niepodległości przez Polskę

10 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów osiemdziesiątej ósmej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akademię  przygotowali uczniowie klasy IV c pod kierunkiem mgr Radosława Kmiecika dla swoich kolegów i koleżanek z klas IV – VI. Uczniowie deklamowali wiersze patriotyczne oraz śpiewali pieśni legionowe. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

Celem akademii było rozbudzenie wśród uczniów szacunku do tradycji narodowych. Istotne było uzmysłowienie jakich trudów i poświęceń od starszych pokoleń wymagała walka o odzyskanie przez Polskę niepodległości. Dzieci poprzez zachowanie odpowiedniej postawy podczas trwania uroczystości, uczyły się czym jest współczesny patriotyzm, a także emocjonalne i racjonalne przywiązanie do ojczyzny.