Menu Menu SP3 Darłowo

"Ptaki Ptaszki i Ptaszęta Polne"

W dniu 10 maja 2007 r. w szkole Podstawowej nr 3 odbyły się eliminacje szkolnego konkursu recytatorskiego ,, Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne” .

Ł±cznie recytowało wiersze 64 uczniów z klas I – VI.

Dzieci, szczególnie z klas młodszych, najchętniej jak zwykle recytowały wiersze J. Brzechwy i J. Tuwima.

Jury w składzie pani Katarzyna Tocha, Joanna Iwanowska, i Anna Bukowska miało niezwykle trudny wybór, jeżeli chodzi o wyłonienie najlepszych recytatorów, gdyż poziom był bardzo wyrównany.

W grupie młodszej klas I – III pierwsze miejsce zdobyła Natalia Wierzbicka IIIb, drugie miejsce przypadło Zuzannie Płachta IIIe, a trzecie Klaudia Szymczak z Ib. W grupie starszej klas IV – VI, pierwsze miejsce zdobyła Monika Jastrzębska z klasy VIb, drugie Karolina Lewko Va, a trzecie Daria Badyna z klasy IVe. Wszystkie uczennice w Kinie ,,Bajka” 15 maja wezm± udział w dalszych eliminacjach, tym razem miejskich. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Organizatorki konkursu: B. Hulewska i J. Iwanowska