Menu Menu SP3 Darłowo

Święto pierwszaków

Ach co to był za dzień!

9 listopada już od rana  w SP 3 w Darłowie była podniosła atmosfera. Tego dnia swoje święto miały pierwszaki, które oficjalnie zostały przyjęte do uczniowskiej braci.

W obecności zaproszonych gości  w osobach dyrektorek miejskich przedszkoli, wychowawczyń oraz przyjaciół szkoły, dzieci zaprezentowały program artystyczny. Charakteru uroczystości dodały  kolorowe birety na głowach dzieci oraz marynarskie kołnierze, nawiązujące do dawnej tradycji szkoły.

Po wielkich staraniach i obietnicach przyszedł czas na ślubowanie oraz pasowanie. Aktu pasowania dokonali: dyrektor szkoły - Hanna Mikulska oraz burmistrz miasta Arkadiusz Klimowicz.

Dumni ze spełnionego obowiązku uczniowie pierwszych klas otrzymali legitymacje szkolne oraz upominki.

Całość uświetnił poczęstunek w klasach, przygotowany przez niezawodnych rodziców, na których zawsze można liczyć.

Ogromne brawa za występy należą się przede wszystkim uczniom. Nie należy zapomnieć jednak o wychowawczyniach, które włożyły wiele serca w przygotowanie całej uroczystości.

Witamy w naszym gronie:

Klasę I a wraz z wych.  Barbarą Hulewską,

Klasę I b wraz z wych. Joanną Iwanowską,

Klasę I c wraz z wych. Małgorzatą Wandas,

Klasę I d wraz z wych. Beatą Piwko,

Klasę I e wraz z wych. Małgorzatą Wawulską.

Justyna Tomczyk