Menu Menu SP3 Darłowo

Międzynarodowy Dzień Teatru

Święto Międzynarodowego Dnia Teatru, obchodzone uroczyście w Szkole Podstawowej nr 3, stało się corocznym wyrazem naszego uznania i szacunku dla talentu i pasji wszystkich, którzy uczą się  i wychowują z pomocą  sztuki.

W tym roku nasze małe dzieło pt. Straszny dwór, czyli godzina duchów i upiorów szkolnych" miało przekazać ważne przesłanie dla uczniów, pedagogów i pracowników szkoły, pobudzić do przemyśleń, zawstydzić, obudzić nową pasję a przede wszystkim rozbawić uczestników życia szkolnego poprzez żywy kontakt z wykreowaną na scenie rzeczywistością.

Wszystkim, którym podobała się nasza prezentacja, dziękujemy za miłe słowa uznania – wszak „pochwała karmi sztukę” – i szczerze zachęcamy do zabawy w teatr. My już wiemy, że może stać się ona niepowtarzalnym przeżyciem i wspaniałą przygodą.

Anna Rudzka, Maria Bernacka, uczniowie klasy  VI C i IV E

A takie opinie dało się słyszeć w kuluarach:

Na początku zżerała mnie trema, ale na drugim przedstawieniu śpiewałem już pewnie i spokojnie.

Bartosz Stanisławski

Dekoracje,  kostiumy oraz efekty dźwiękowe stworzyły swoistą, niepowtarzalną atmosferę spektaklu.

Magdalena Dankowska

Czułam się jak w mrocznym horrorze

Aleksandra Budzyńska

Jestem dumna z tego, iż mogłam uczestniczyć w tej sztuce. Cieszę się bardzo, że pani wybrała naszą klasę, ponieważ dzięki temu mogliśmy pokazać, że umiemy współpracować.

Emila Wiśniewska

Powinno być więcej takich imprez w naszej szkole, by uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy na prawdziwej scenie.

Karolina Wątek

Na  lekcji rozmawialiśmy z panią, co wyszło najlepiej, a co należy poprawić. Dowiedzieliśmy się, że nie jest to nasz ostatni występ, ponieważ będziemy jeszcze występować w kinie i na Familiadzie.

Tomasz Lepak

Sztuka mówiła o szkole z naszych marzeń, takiej, jaką chcielibyśmy mieć.

Kamila Polakowska

Sztuka poruszała problemy takie jak: ściąganie, bójki.

Mateusz Fedyniak

Po spektaklu doszedłem do wniosku, że my – uczniowie powinniśmy bardziej szanować pracę nauczycieli oraz ich starania.

Bartosz Witkowski