Menu Menu SP3 Darłowo

Szkolne Walentynki

Kiedy w połowie lutego, miesiącu raczej szarym i bezbarwnym, pojawiają się nagle akcenty czerwieni w naszym otoczeniu to znak, że zbliża się Dzień Świętego Walentego.

Szczególnie żywo reagują na ten dzień młodzi ludzie, bo miłe wyznania na czerwonych sercach z papieru sprawiają im ogromną radość.

Samorząd uczniowski w Szkole Podstawowej Nr 3 w Darłowie wyszedł naprzeciw uczniom i zorganizował 12 i 13 lutego zbieranie poczty walentynkowej, a 14 lutego roznoszenie „karminowych wyznań”.

Atrakcją tego dnia był również konkurs kareoke dla klas V i VI. Przed feriami poszczególne klasy losowały tytuły piosenek o kochaniu, następnie otrzymały płyty z podkładami muzycznymi do nich. Zadaniem uczniów było wyszukanie i nauczenie się tekstu. Podczas walentynkowego konkursu jury w składzie H. Mikulska, A. Śmigielska, M. Wolska oceniało choreografię, śpiew i wrażenie artystyczne.

Pierwsze miejsce spośród klas piątych otrzymała klasa V c, a wyróżnienie V b.

Wśród klas szóstych najlepsza była klasa VI b, a wyróżniono VI c.

Laureaci pierwszych miejsc w nagrodę udali się na pizzę do restauracji Bagatella, wyróżnieni otrzymali piłkę.

Podczas konkursu wystąpił również zespół taneczny prowadzony przez W. Mordacz i uczniowie z klasy II c (wych. A. Śmigielska).

Walentynkowe atrakcje wprawiły uczniów w dobry nastrój. Okazało się, że tlą się w naszej szkole pierwsze uczucia, istnieją sympatie i przyjaźnie.

Dorota Krajczyńska-Gruba

Występ zespołu tanecznego                                           Występ klasy IIC

Zwycięska klasa VC                                            Zwycięska klasa VIB