Menu Menu SP3 Darłowo

Cała ,,trójka” wie, jak zdrowo żyje się!

Dnia 21 marca o godzinie 10:15 wszystkie klasy SP nr 3 zebrały się przed szkołą. Około 10:30 rozpoczął się przemarsz barwnego korowodu ulicami miasta.

O bezpieczeństwo naszego pochodu dbała policja i straż miejska.

Gdy doszliśmy do mostu nad rzeką Wieprzą, w której klasy pierwsze utopiły marzannę – symbol odchodzącej zimy, wszyscy ucieszyliśmy się, że nadeszła już wiosna.

Przemarsz korowodu zakończył się około godziny 11:10 - powróciliśmy wtedy do szkoły.

Tam rozwiązywaliśmy krzyżówkę z hasłem dla klas piątych:

Sportem interesujemy się.

Następnie poszliśmy na dużą salę gimnastyczną. Braliśmy tam udział w różnych konkurencjach sportowych:

rzucie piłką lekarską, woreczkiem do kosza, obręczą na pachołek, strącaliśmy piłką kręgle i strzelaliśmy kijem hokejowym do bramki.

Po godzinie 12:30 Pani Dyrektor Hanna Mikulska podała wyniki konkursu na najlepszy wiosenny emblemat. Wygrała klasa V a.

Wtedy wróciliśmy do klasy, gdzie rysowaliśmy plakaty związane ze sportem.

I tak zakończyliśmy obchody Dnia Wiosny w naszej szkole.

Dodam jeszcze, że pozostałe klasy miały również swoje hasła przewodnie, którym podporządkowana była wiosenna zabawa.

Klasy czwarte bawiły się pod hasłem ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”, a szóste ,, Nałogom mówimy NIE !”

Wiosna spłatała nam figla, gdyż w swoim pierwszym dniu powitała nas deszczem i chłodem. Mimo to bawiliśmy się świetnie.

O czym wiosennie informuje:

Marta Wrzesińska kl. Vc