Menu Menu SP3 Darłowo

BRAWA DLA  LAUREATKI !!!

Urszula Śmigielska - uczennica klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 3 została laureatką   Konkursu Przedmiotowego Języka Polskiego i Historii z Elementami Sztuki.

Przedstawiamy Państwu krótki wywiad z laureatką.

M: Witaj Ulu. Na początku chcemy Ci pogratulować sukcesu, jaki odniosłaś dzięki konkursowi. Pragniemy Cię zapytać o parę szczegółów dotyczących konkursu, a także Twoich zainteresowań.

U: Serdecznie dziękuję. Chętnie odpowiem na kilka pytań.

M: Czy test, który niedawno napisałaś, był trudny?

U: Właściwie to były dwa testy: na etapie rejonowym i wojewódzkim. Większość testu uważam za prosty, chociaż było kilka pytań, które sprawiły mi spore trudności.

M: Opowiedz nam, czego dotyczyły łatwiejsze, a czego trudniejsze polecenia?

U: Łatwiejsze wydawały mi się pytania ze sztuki i języka polskiego, natomiast trudniejsze z historii, a dokładniej ze stanu wojennego. Chociaż później okazało się, że to właśnie historia poszła mi najlepiej.

M: Czy, oprócz nauki, czymś jeszcze się zajmujesz?  Czy uprawiasz jakiś sport?

U: Tak. Często jeżdżę na basen i pływam. Oprócz tego oczywiście ćwiczę na wychowaniu fizycznym, a dla przyjemności jeżdżę na rowerze.

M: A oprócz uprawiania sportu, czym się zajmujesz?

U: Tak jak każdy w moim wieku chodzę do szkoły, uczę się, odrabiam lekcje. chodzę na dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego.

M: A teraz porozmawiajmy na przyjemniejsze tematy niż szkoła i nauka. Co lubisz robić najbardziej?

U: Bardzo lubię czytać książki, najchętniej przygodowe. Moimi ulubionymi są  „Harry Potter” i  „Hobbit”. Jednak najbardziej lubię spotykać się z przyjaciółkami, ponieważ zawsze mamy o czym porozmawiać i jest ciekawie.

M: Czy lubisz zwierzęta?

U: Tak, bardzo. Mam ich dużo w domu. Dwa psy i koty oraz rybki. Psy wabią się Suseł i Vito, koty Magia i Czarna, a rybki imion nie posiadają.

M: Dziękujemy za poświęcenie nam czasu i życzymy dalszych sukcesów. No i bardzo zazdrościmy Ci  tego, że nie musisz pisać kwietniowego sprawdzianu.

U: Ja też się cieszę. Dziękuję i polecam się na przyszłość.

Pytania do wywiadu od klasy 6b zebrała, wywiad przeprowadziła i zapisała

Monika Jarzębska z klasy 6b