Uroczysto¶æ z okazji Dnia Nauczyciela 2007 r.

Dzieñ 12 pa¼dziernika by³ dniem wyj±tkowym w Szkole Podstawowej nr 3 w Dar³owie.

Dzieci klas m³odszych przysz³y w tym dniu do szko³y odwiêtnie ubrane. Wiele dzieciêcych r±k ciska³o gor±czkowo bukieciki kwiatów czy symboliczn± ró¿ê dla swojej ukochanej Pani, by z³o¿yæ Jej najserdeczniejsze ¿yczenia z okazji Dnia Nauczyciela.

Klasa III E, której wychowawczyni± jest Pani Gra¿yna Kopeæ, ju¿ po raz trzeci przygotowa³a program artystyczny, tym razem pt. Ananasy z 3-ciej klasy". Na uroczyst± akademiê zostali zaproszeni nauczycieli i pracowników szko³y.

Wszyscy byli mocno podekscytowani, zarówno widzowie jak i mali aktorzy, którzy mieli nie lada zadanie, aby opanowaæ tremê i zagraæ wspaniale swoje role.

Na sali gimnastycznej czeka³a na widzów wielka niespodzianka. Oprócz piêknej dekoracji, wykonanej przez Pani± Ewê Filipek i Pani± Justynê Tomczyk, go¶cie ujrzeli najprawdziwsz± klasê tzn. ³awki, krzese³ka, biurko, mapê szkoln±, dzwonek, dziennik lekcyjny i oczywicie uczniów nietypowej klasy, do której chodz± same zió³ka, skar¿ypyty, beksy i ananasy".

Na szczególn± uwagê zas³ugiwa³a uczennica Wiktoria Gêbicka, która wspaniale gra³a nauczycielkê niesfornej klasy. Wielu nauczycieli, w³±cznie z Pani± Dyrektor, widzia³oby w niej wietny narybek do tego zawodu, gdy¿ by³a bezkonkurencyjna: mia³a, odwa¿na, ciep³a i bardzo zaradna. Aby opanowaæ tak± klasê, trzeba byæ nie lada mistrzem.

Nietypow± lekcjê co chwilê ubarwia³y pe³ne humorku piosenki piewane przez szkolny zespó³ wokalny Milusie" prowadzony równie¿ przez Pani± Kopeæ .

Na koniec dzieci z³o¿y³y najserdeczniejsze ¿yczenia wszystkim nauczycielom i wrêczy³y na rêce Pani Dyrektor dwa wielkie kosze smacznych, kolorowych owoców podarowanych przez uczniów klasy III E, klasy III B i klasy I E. Nastêpnie z umiechem na twarzy wszyscy wrócili do swoich klas.

G. Kopeæ