Mikołaje są wśród nas

Pierwsze dni grudnia są bardzo pracowitym okresem dla uczniów SP3 w Darłowie. W tym bowiem czasie dzieci przygotowują się na przyjście Mikołaja.

6 grudnia, na spotkanie z najbardziej wyczekiwanym gościem  zaprosiły nas dzieci z klasy I b (wychowawczyni A. Bukowska) i z klasy II c (wychowawczyni M. Wandas) oraz zespół wokalny prowadzony przez p. G. Kopeć.

W zimowej scenerii, na sankach  ze śpiewem na ustach dzieci opowiedziały zainteresowanym  jak należy zadbać o to aby Mikołaj każdego odwiedził. Mali słuchacze z wielkim przejęciem obejrzeli montaż słowno - muzyczny przygotowany przez swoich kolegów a za uwagę podziękował ..... Mikołaj, który obdarował wszystkich słodkimi upominkami. Ten dzień był wyjątkowy.

Jak się jednak okazuje Mikołajami potrafią być również dzieci z "Trójki". Udowodniły to biorąc udział w wielu akcjach dobroczynnych przeprowadzonych w szkole. A jest się czym pochwalić. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Góra Grosza", nie byli obojętni na los chorej dziewczyny biorąc udział w zbiórce pieniędzy "Pomóż Marcie stanąć na nogi". Z wielkim zaangażowaniem zbierali zabawki i słodycze podczas akcji     "I Ty możesz zostać Mikołajem", dla dzieci z Domu Dziecka,  ze świetlicy "Bezpieczna Przystań" oraz by uszczęśliwić maluchy, którym pomaga szkolny Caritas.

Cieszymy się ,że Mikołaje są wśród nas i potrafimy obdarować innych. Mikołaj jest na pewno z nas bardzo dumny i dlatego tak chętnie odwiedza naszą szkołę.

J.Tomczyk