SZKOLNA OLIMPIADA WIEDZY O KULTURZE

I SZTUCE REGIONALNEJ ZIEMI DARŁOWSKIEJ

REGULAMIN

Szkolna Olimpiada Wiedzy o Kulturze i Sztuce Regionalnej Ziemi Darłowskiej jest organizowana przez Szkołę Podstawową nr 3 w Darłowie przy współpracy Zamku Książąt Pomorskich oraz Urzędu Miasta w Darłowie.

Patronat objęli: Burmistrz Miasta Darłowo oraz Wójt Gminy Darłowo oraz portal darłowo.info jako patron medialny.

Głównym zadaniem olimpiady jest przybliżenie młodym  ludziom bogactwa regionu na bazie kultury i sztuki Małej Ojczyzny.

19.05.2008 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje I etapu olimpiady regionalnej. Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie:

Klasy IV - Kinga Pakmur (IV e) i Monika Trapik (IV d)
Klasy V - Kinga Cichy (V a) i Dariusz Toszek (V d)
Klasy VI - Wojciech Galiński (VI e) i Konrad Madejczyk (VI c)

Wyżej wymienieni uczniowie będą uczestniczyć w II międzyszkolnym etapie olimpiady, który odbędzie się w Muzeum Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie dnia 6 czerwca 2008 roku o godzinie 10.00.