Wiwat pierwszaki!

6 i 7 listopada 2007 roku były ważnymi dniami dla najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Od wielu tygodni dzieci wraz z wychowawcami przygotowywały się do uroczystego pasowania na ucznia. Czekały także na swoją pierwszą wizytę w teatrze. Rodzice wraz    z nauczycielami zadecydowali bowiem, że w przede dniu Ich szkolnego święta dzieci pojadą na przedstawienie „Doktor i jego zwierzęta”.

W środę na szkolnych  korytarzach pojawiły się w galowych strojach pierwszaki.      Z przejętymi minami czekały na uroczystość ślubowania. Tego ważnego dnia swoją obecnością zaszczycili szkolne progi:  Burmistrz Miasta Darłowo, przewodniczący Rady Miasta, radni miejscy, komendant Straży Granicznej, proboszcz Parafii p.w. św. Gertrudy, panie dyrektorki miejskich przedszkoli oraz rodzice i krewni uczniów.

Przed tak licznym i dostojnym gronem mali bohaterowie dostąpili zaszczytu pasowania na ucznia.

Przedtem jednak, z wielkim przejęciem, choć bez cienia strachu zaprezentowały się dzieci z klasy Ia ( wych. M. Marek) w wierszu i piosence pt. "Ślubowanie".

O obowiązkach ucznia przypomniały dzieci z klasy Ib (wych. A. Bukowska). Udowodniły również jak "Zarozumiałe - może być - abecadło".

Kultura na co dzień, to jasna sprawa dla uczniów klasy Ic (wych. W. Mordacz) , którzy        z radosnym "Uśmiechem" zaśpiewali piosenkę.

Co należy nosić w tornistrze i gdzie należy szukać przyjaciół wiedzą najlepiej dzieci           z klasy Ie (wych. J. Tomczyk). Pokazały to w tańcu i piosence "Przyjaciel -  ktoś bliski".

"Nasza najpiękniejsza" to piosenka, którą na zakończenie zaśpiewali uczniowie z klasy Id (wych. I. Jaźwińska). Recytując wiersze o ojczyźnie dali wyraz swojemu przywiązaniu do rodzinnej ziemi.

Najważniejszym punktem uroczystości był oczywiście akt ślubowania i pasowania na ucznia. Dokonała tego  pani Hanna Mikulska - dyrektor szkoły wraz z burmistrzem – panem Arkadiuszem Klimowiczem.

Z rąk komendanta  Straży Granicznej – pana Mikołaja Kaczanowicza uczniowie otrzymali Paszport Ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie.

Po uroczystości, dzieci wraz z wychowawcami udały się do klas, gdzie czekał słodki poczęstunek i inne atrakcje przygotowane przez niezawodnych rodziców.

Justyna Tomczyk