„Recytacja fragmentów prozy wybranych lektur”

dla uczniów klas trzecich

Dnia 15 kwietnia 2008r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyła się druga edycja konkursu „Recytacja fragmentów prozy wybranych lektur”, w której udział wzięli uczniowie klas trzecich tej szkoły.

Główne cele tego konkursu to popularyzowanie twórczości autorów książek dla dzieci, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz ich prezentacja, zachęcanie do występów na scenie i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Artyści zaprezentowali wysoki poziom oraz różnorodny repertuar. Miłym zaskoczeniem były dodatkowo przygotowane rekwizyty, które wpłynęły na lepszy odbiór prezentowanych tekstów.

Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: mgr Dorota Adryańczyk i mgr Justyna Tomczyk – nauczycielki nauczania zintegrowanego z SP3.

Komisja przyznając nagrody wzięła pod uwagę: odpowiedni dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

W konkursie pierwsze miejsce przyznano Klaudii Pawluk z klasy III a, drugie miejsce Filipowi Mordaczowi z klasy III c, trzecie miejsce Marcie Balickiej z klasy III d. Dodatkowo przyznano wyróżnienia  Kacprowi Waliszewskiemu  z klasy III c oraz Kacprowi Krakowiakowi z klasy III a. Wymienieni uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor Hanny Mikulskiej pamiątkowe dyplomy.

W bieżącym roku szkolnym, 16 maja, odbędzie się pierwsza edycja eliminacji międzyszkolnych tego konkursu, do której organizatorzy zaprosili przedstawicieli klas trzecich, wszystkich szkół z naszej gminy.

Beata Piwko