KONKURS PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE

W dniu 10 kwietnia 2008 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu recytatorskiego Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Łącznie wiersze recytowało 69 uczniów  z klas I–VI. Jak co roku głównym celem konkursu było poszerzanie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań dzieci poprzez poszukiwanie ciekawej i wartościowej literatury. Propagowanie piękna i kultury języka oraz poznawanie twórczości, nie tylko polskich pisarzy, ale też obcych.

Jury w składzie pani Agnieszka Nowak - Pawlicka, Joanna Iwanowska i Ewa Filipek miały niezwykle trudny wybór. Niełatwo było wyłonić najlepszych recytatorów, gdyż poziom był bardzo wyrównany.

Ostateczne wyniki są następujące:

w grupie młodszej klas I-III

1. Hanna Mrozińska z IIb,

2. Paulina Tucholska z IIIb,

3. Jagoda Jaźwińska z Ie;

w grupie starszej klas IV-VI

1. Karolina Głowacka z Vc,

2. Daria Badyna z IVe,

3. Krystian Joachimiak z Vc.

Wszyscy nagrodzeni uczniowie wezmą udział w dalszych eliminacjach, tym razem miejskich. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Organizatorzy konkursu:

B. Hulewska, Joanna Iwanowska, Ewa Filipek