„Rozradowani słowem” w darłowskiej „Trójce”

25 października 2007r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie wzięli udział w etapie szkolnym V Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej dla Szkół Podstawowych „Rozradowani słowem” - Darłowo 2007.

Konkurs jest organizowany przez Kurię biskupią diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej - Wydział katechetyczny, Parafię Św. Gertrudy w Darłowie, Szkołę Podstawową nr 3 w Darłowie  i Civitas Christiana w Szczecinku.

Celem konkursu jest poznawanie poezji propagującej piękno i treść wiary chrześcijańskiej; poszerzenie horyzontów myślowych i kręgu zainteresowań uczestników o tematykę religijną poprzez poszukiwanie wartościowej literatury; propagowanie piękna i kultury języka polskiego, pogłębienie wzajemnych przyjaźni dzieci z różnych parafii i szkół. Konkurs odbywa się w trzech etapach: szkolny, rejonowy (w Pile, Koszalinie i Szczecinku) oraz finał w Darłowie. Uczestnicy występują w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza - klasy I-III; grupa starsza - klasy IV-VI

W etapie szkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie udział wzięło w sumie 133 uczestników: 53 w grupie młodszej i 80 w grupie starszej.

Swoją recytację grupa młodsza prezentowała w szkole przed komisją w skład, której wchodzili:

ks. mgr Rafał Stasiejko Dyrektor Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas w Darłowie,

mgr Katarzyna Łusiewicz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie,

mgr Barbara Hulewska nauczyciel nauczania zintegrowanego.

Opiekę nad przebiegiem konkursu sprawowała katechetka - mgr lic Grażyna Ososko.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się:

Ø  Marta Balicka z kl. IIID, która zajęła I miejsce

Ø  Aleksandra Rudzka z kl. IIE, która zajęła II miejsce

Ø  Hubert Tepurski z kl. IIIA, który zajął III miejsce.

Konkurs dla grupy starszej odbył się w sali Spółdzielni Mieszkaniowej „Bałtyk”, dzięki życzliwości prezesa Pana Zygmunta Arłukowicza i pełnej zaangażowania Pani Grażyny Wiśniewskiej. Oprócz użyczenia sali Spółdzielnia ufundowała nagrody rzeczowe dla zwycięzców w obu grupach wiekowych.

Recytację grupy starszej oceniała komisja w składzie:

ks. Eugeniusz Gnibba –Proboszcz Parafii pw Św. Gertrudy w Darłowie,

mgr Mariola Kowalczyk Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Darłowie,

mgr Anna Rudzka- polonista.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się:

Ø  Magda Rabiej z kl. IVB, która zajęła I miejsce

Ø  Kinga Cichy z kl. VA, która zajęła II miejsce

Ø  Małgorzata Motyl z kl. VB, która zajęła III miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu oprócz dyplomów za udział otrzymali bilet wstępu na wybrany przez siebie film wyświetlany w listopadzie i grudniu w kinie „Bajka” w Darłowie. Bilety dzieci otrzymały dzięki staraniom dyrektora Darłowskiego Ośrodka Kultury Pana Jerzego Piotrowskiego.

Zwycięzców czeka teraz etap rejonowy w Koszalinie, który odbędzie się w listopadzie.

Miejmy nadzieję, że uda się im wejść do finału, który odbędzie się 7 grudnia o godz. 1000 w Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie.

Wiersze recytowali uczniowie z klas młodszych i starszych

Komisje uważnie słuchały recytujących, by nagrodzić najlepszych

Uczestnicy z klas III i IV

Odpowiedzialna za organizację

V Diecezjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej

dla Szkół Podstawowych

„Rozradowani słowem”

- Darłowo 2007.

mgr lic Krystyna Staruch - katecheta SP3 w Darłowie.